Bikini fitness i wellness

— Blog Posing Time

Co to właściwie jest bikini fitness i wellness? Dwie najbardziej oblegane kategorie sportów sylwetkowych wśród kobiet!
Bikini fitness i wellness

Kobiecość w sportowym wydaniu

W naszym wpisie przedstawimy dwie najbardziej oblegane kategorie sportów sylwetkowych wśród kobiet! Czyli co to właściwie jest bikini fitness i wellness?

Bikini fitness i wellness to najbardziej popularne w ostatnich latach kategorie sportów sylwetkowych. Zamysłem tych kategorii jest ukazanie pięknych, zdrowych i wysportowanych ciał, które zostały wypracowane dzięki zdrowemu stylowi życia (treningi i dieta).

Bikini fitness i wellness Kasia Rodzik Maliszewska

Kryteria sędziowskie

Wbrew pozorom kryteria sędziowskie nie skupiają się tylko i wyłącznie na tężyźnie fizycznej. Sędziowie oceniają za całokształt jaki prezentują zawodniczki.

Poziom jaki aktualnie panuje na zawodach fitness sprawia, że odpowiedni tonus mięśniowy, odtłuszczenie, proporcje i symetria ciała oraz jakość skóry nie wystarczają.

Prezencja bikini fitness i wellness

Zawodniczki, aby wyróżnić się z tłumu pięknych dziewczyn muszą zadbać o najmniejsze szczegóły swojego wizerunku scenicznego.

Na scenie liczy się pierwsze wrażenie, dlatego bikiniary / wellnesski muszą mieć przygotowaną do perfekcji prezencję sceniczną.

Na scenie liczy się każdy najmniejszy gest, tempo ruchów, spojrzenie, swoboda poruszania się z gracją i kobiecością, mimika twarzy, emanowanie charyzmą.

Duże umięśnienie czy wizerunek sceniczny? Co jest ważniejsze?

Bardzo istotnym elementem jest odpowiednio dobrana fryzura oraz makijaż sceniczny. Wiele przyszłych zawodniczek decyduje się na szkolenie z zakresu makijażu scenicznego u doświadczonych makijażystek lub korzystają z ich usług w dniu zawodów jeśli nie czują się pewnie w tym temacie.

Niezwykle ważne jest idealnie skrojone bikini, które będzie podkreślać proporcje ciała i urodę zawodniczki. Wybór bikini jest niezwykle ekscytującym momentem w życiu każdej zawodniczki. Można go porównać do wyboru sukni ślubnej! Tak, dokładnie – jest to naprawdę duże wydarzenie 🙂 Krój, kolor, kamienie, dodatki… jest w czym wybierać. Te wszystkie elementy wpływają na pierwsze wrażenie, które jest bardzo ważne przy wyborze tych kategorii.

Mamy nadzieję, że ten króciutki wpis, zobrazuje Wam, że start w bikini fitness / wellness nie polega na prężeniu mięśni, tylko ukazaniu kwintesencji kobiecości w sportowym wydaniu 😉